Przenośne Planetarium w Przedszkolu

 

BEZPIECZNE od COVID-19

Kopuła Mobilnego Planetarium w przedszkolu jest stale nadmuchiwana i wentylowana, dostosowana do warunków epidemiologicznych.
Do kopuły wpuszczamy po jednej grupie. Po każdym seansie spuszczamy powietrze z kopuły i wdmuchujemy nowe. Ponadto w przerwie między seansami uruchamiamy Lampę wirusobójczą UV-C stosowaną w Szpitalach i Przychodniach Medycznych. Lampa UV-C posiada silne właściwości dezynfekujące i jest zalecana przez WHO. Do prowadzenia zajęć przyjeżdża Tylko jedna osoba.

 

Na umówiony termin przyjeżdżamy do Przedszkola około godziny przed rozpoczęciem zajęć, żeby wnieść sprzęt, przygotować salę, ustalić kolejność grup itp. Rozkładamy projektory, dmuchamy kopułę i czekamy na pierwszą grupę. Najczęściej pierwszy seans rozpoczynamy po śniadaniu.

Dla kopuły Planetarium w przedszkolu potrzeba wydzieloną przestrzeń na minimum 5x5 metrów i wysokość sali ok 2,7 m.

Kosmiczną przygodę rozpoczynamy bawiąc się z dziećmi Piłkami-PLANETAMI, co pozwala dzieciom zapoznać się z nami, nabrać pewności i dać się porwać w kosmiczną podróż.
Gdy już wszyscy mają najlepsze nastroje, ochoczo wchodzimy do kopuły planetarium w przedszkolu, siadamy na dywanie i wyczekujemy na niesamowitą "bajkę" wyświetlaną dookoła głowy.
Przygotowane mamy seanse nawet dla tych najmłodszych dzieci. Wspólnie odliczamy start, klaszczemy by dodać sił rakiecie, czy uczymy się piosenki o planetach.
Jest bardzo wesoło, kolorowo i czeka na nas mnóstwo pozytywnych wrażeń.
Na pierwszy nasz seans proponujemy wycieczkę w obszarze Układu Słonecznego. Wystartujemy z Ziemi, zaobserwujemy księżyc krążący wokół naszej planety. Podlecimy bliżej do każdej z planet Układu Słonecznego i dowiemy się kilka ciekawostek o każdej z nich. Na koniec popatrzymy w gwiaździste niebo i pooglądamy pięknie kolorowe gwiazdozbiory a wśród nich rozpoznamy Znaki Zodiaku.
Po wyjściu z kopuły Planetarium ORBITEK proponujemy, by zrobić dzieciom pamiątkowe zdjęcie na tle Kosmonauty (Przedszkole robi zdjęcia we własnym zakresie za darmo). Czas trwania zajęć dla jednej grupy to ok 40-45 minut.

Każdego roku mamy nowe seanse, więc z przyjemnością odwiedzimy Was ponownie.

Pod zdjęciami opis przykładowych seansów

 

- Zadzwoń - 502 750 801 zapytaj o szczegóły

 

 mobilne planetarium w przedszkolu

 

 

- Zadzwoń - 502 750 801 zapytaj o szczegóły

 

Mobilne planetarium w przedszkolu to nie tylko planety i gwiazdy. Planetarium w przedszkolu to nie tylko kosmos.
Posiadamy wiele ciekawych tytułów bajkowych filmów edukacyjnych dla najmłodszych, dzięki temu w każdym roku możemy Was odwiedzać z innym repertuarem, a jest w czym wybierać.

Między innymi możemy zabrać Was w świat otaczającej przyrody i w planetarium w przedszkolu możecie obejrzeć np:

ŻYCIE DRZEW
W animowanym filmie Życie Drzew biedronka o nazwie "Dolores" i dziwaczny świetlik zwany "Mike" zabiera widza w pełną przygód podróż do cudownego świata drzew.
Z perspektywy owadów, pełen pasji seans ujawnia magię mikrokosmosu.
Na ich wycieczce te dwa zabawne owady omawiają przyrodę dookoła nich, a przy okazji bawią się i w zabawny sposób zdradzają nam różne sekrety przyrody:
Jak rośliny pobierają pokarm ze słońca?
Jak rosną?
Jak woda dostaje się z korzeni na szczyt korony?
I w jaki sposób to wszystko umożliwia życie na naszej ziemi?
Rozrywka i edukacja są wplecione w wyjątkowy fenomenalny efekt filmowy. Będąc jednocześnie atrakcyjnym i pouczającym.
Ta kombinacja tworzy niepowtarzalny efekt uczenia się.
Oglądając Życie Drzew widz staje się częścią narracji, zanurza się w nigdy wcześniej nie widzianym świecie drzew i dowiaduje się o ich największym znaczeniu dla naszego życia. Zaprzyjaźnione postacie z owadów, Dolores i Mike, z ich wyraźnie ludzkimi cechami są wzorami nie tylko dla dzieci.

 

Mobilne planetarium w przedszkolu może zamienić się w Oceanarium w przedszkolu, wystarczy że włączymy:

ZACZAROWANA RAFA - Kaluoka'Hina
Ogrom oceanów naszej planety zawiera niewyobrażalne tajemnice. Jedną z najcenniejszych jest Kaluoka'hina - Zaczarowana Rafa, której magia chroni ją przed odkryciem przez ludzi. Kolorowi mieszkańcy Kaluoka'hiny zawsze żyli w pokoju... aż do wybuchu wulkanu i spełniającej się przepowiedni. To jest czas na młodego Jake i jego paranoicznego kolesia Shorty, aby przywrócić magię Kaluoka'hina. Ich jedyna przewaga: starożytna legenda opowiadająca o dotknięciu księżyca. Ale jak ryba ma dotknąć księżyca? To tylko jedna z intrygujących zagadek, które Jake i Shorty muszą rozwiązać w swojej najbardziej ekscytującej przygodzie: misji ratowania ich ukochanej Rafy.

To tylko przykładowe filmy, które możemy zaproponować w przenośnym planetarium w przedszkolu. Pozostałe seanse przedstawimy będąc w Waszym przedszkolu z Planetarium Orbitek.

 

- Zadzwoń - 502 750 801 zapytaj o szczegóły

 

 

ORBITEK - Przenośne Planetarium w przedszkolu