fbpx

 

Przenośne Planetarium w Przedszkolu

 ULUBIONE PLANETARIUM TYSIĘCY PRZEDSZKOLAKÓW

 

BEZPIECZNE od COVID-19

Kopuła Mobilnego Planetarium w przedszkolu jest stale nadmuchiwana i wentylowana, dostosowana do warunków epidemiologicznych.
Po każdym seansie spuszczamy powietrze z kopuły i wdmuchujemy nowe. Ponadto w przerwie między seansami uruchamiamy Lampę wirusobójczą UV-C stosowaną w Szpitalach i Przychodniach Medycznych. Lampa UV-C posiada silne właściwości dezynfekujące i jest zalecana przez WHO. Do prowadzenia zajęć przyjeżdża Tylko jedna osoba.

 

Niezapomniane odkrywanie świata dla najmłodszych? Wybierz przenośne planetarium Orbitek!

Zabierz dzieci w wyjątkową podróż po Układzie Słonecznym bez opuszczania swojej placówki – skorzystaj z planetarium w przedszkolu lub szkole. Podczas seansu dzieci poznają księżyc i planety, obejrzą z bliska kolorowe gwiazdozbiory oraz nauczą się rozróżniać znaki zodiaku.

 

Zadzwoń do nas i zamów seans w mobilnym planetarium Orbitek 

- Zadzwoń - 502 750 801

Nie tylko podróże w kosmos, czyli co jeszcze zwiedzisz za pomocą mobilnego planetarium?

Przenośne planetarium pozwala na emisję filmów o różnorodnej tematyce. Twoi podopieczni mogą przenieść się np. do oceanarium, gdzie przeżyją niezwykłą przygodę wśród rafy koralowej, albo z owadziej perspektywy poznają działanie natury. 

 

Dzięki ogromnej przestrzeni, a także niezwykłym efektom dźwiękowym mobilne planetarium pozwoli dzieciom na poznawanie mikro- i makroświata w ciekawy oraz angażujący sposób. Stale poszerzamy dostępne tytuły filmowe, dlatego planetarium w szkole lub przedszkolu może stać się dla Twojej placówki stałą atrakcją dla dzieci.

 

Poznaj pełny repertuar dostępny w planetarium mobilnym Orbitek. Skontaktuj się z nami telefonicznie już teraz

- Zadzwoń - 502 750 801

 

Zobacz, jak wyglądają zajęcia dla dzieci w naszym przenośnym planetarium

  • Aby móc w pełni poczuć magię seansu, kopuła planetarium potrzebuje przestrzeni minimum 5 × 5 metrów oraz wysokości sali ok. 2,7 m.
  • W umówionym dniu przyjeżdżamy ok. godzinę przed rozpoczęciem zajęć w celu rozłożenia sprzętu niezbędnego do emisji filmów i właściwej organizacji przestrzeni.
  • Zajęcia zaczynamy od wspólnej zabawy za pomocą piłek w kształcie planet. Pozwala to oswoić najmłodszych z nowym miejscem i poczuć klimat nadchodzącego seansu.
  • Następnie emitujemy wybrany film. Poza wrażeniami, jakie daje sam seans, angażujemy też dzieci poprzez wspólne zabawy takie jak odliczanie startu, klaskanie w celu dodania sił rakiecie czy naukę piosenki o planetach.
  • Po wyjściu z kopuły mobilnego planetarium jest możliwość wykonania dzieciom pamiątkowego zdjęcia na tle kosmonauty.
  • Czas trwania zajęć dla jednej grupy wynosi ok. 40-45 minut.

 

Zadzwoń do nas i podaruj swoim podopiecznym zabawę, która poszerzy ich wiedzę o świecie!

 

 

Na umówiony termin przyjeżdżamy do Przedszkola około godziny przed rozpoczęciem zajęć, żeby wnieść sprzęt, przygotować salę, ustalić kolejność grup itp. Rozkładamy projektory, dmuchamy kopułę i czekamy na pierwszą grupę. Najczęściej pierwszy seans rozpoczynamy po śniadaniu.

Dla kopuły Planetarium w przedszkolu potrzeba wydzieloną przestrzeń na minimum 5x5 metrów i wysokość sali ok 2,7 m.

Kosmiczną przygodę rozpoczynamy bawiąc się z dziećmi Piłkami-PLANETAMI, co pozwala dzieciom zapoznać się z nami, nabrać pewności i dać się porwać w kosmiczną podróż.
Gdy już wszyscy mają najlepsze nastroje, ochoczo wchodzimy do kopuły planetarium w przedszkolu, siadamy na dywanie i wyczekujemy na niesamowitą "bajkę" wyświetlaną dookoła głowy.
Przygotowane mamy seanse nawet dla tych najmłodszych dzieci. Wspólnie odliczamy start, klaszczemy by dodać sił rakiecie, czy uczymy się piosenki o planetach.
Jest bardzo wesoło, kolorowo i czeka na nas mnóstwo pozytywnych wrażeń.
Na pierwszy nasz seans proponujemy wycieczkę w obszarze Układu Słonecznego. Wystartujemy z Ziemi, zaobserwujemy księżyc krążący wokół naszej planety. Podlecimy bliżej do każdej z planet Układu Słonecznego i dowiemy się kilka ciekawostek o każdej z nich. Na koniec popatrzymy w gwiaździste niebo i pooglądamy pięknie kolorowe gwiazdozbiory a wśród nich rozpoznamy Znaki Zodiaku.
Po wyjściu z kopuły Planetarium ORBITEK proponujemy, by zrobić dzieciom pamiątkowe zdjęcie na tle Kosmonauty (Przedszkole robi zdjęcia we własnym zakresie za darmo). Czas trwania zajęć dla jednej grupy to ok 40-45 minut.

Każdego roku mamy nowe seanse, więc z przyjemnością odwiedzimy Was ponownie.

Pod zdjęciami opis przykładowych dodatkowych seansów

 

- Zadzwoń - 502 750 801 zapytaj o szczegóły

 

 mobilne planetarium w przedszkolu

 

 

- Zadzwoń - 502 750 801 zapytaj o szczegóły

 

Mobilne planetarium w przedszkolu to nie tylko planety i gwiazdy. Planetarium w przedszkolu to nie tylko kosmos.
Posiadamy wiele ciekawych tytułów bajkowych filmów edukacyjnych dla najmłodszych, dzięki temu w każdym roku możemy Was odwiedzać z innym repertuarem, a jest w czym wybierać.

Między innymi możemy zabrać Was w świat otaczającej przyrody i w planetarium w przedszkolu możecie obejrzeć np:

ŻYCIE DRZEW
W animowanym filmie Życie Drzew biedronka o nazwie "Dolores" i dziwaczny świetlik zwany "Mike" zabiera widza w pełną przygód podróż do cudownego świata drzew.
Z perspektywy owadów, pełen pasji seans ujawnia magię mikrokosmosu.
Na ich wycieczce te dwa zabawne owady omawiają przyrodę dookoła nich, a przy okazji bawią się i w zabawny sposób zdradzają nam różne sekrety przyrody:
Jak rośliny pobierają pokarm ze słońca?
Jak rosną?
Jak woda dostaje się z korzeni na szczyt korony?
I w jaki sposób to wszystko umożliwia życie na naszej ziemi?
Rozrywka i edukacja są wplecione w wyjątkowy fenomenalny efekt filmowy. Będąc jednocześnie atrakcyjnym i pouczającym.
Ta kombinacja tworzy niepowtarzalny efekt uczenia się.
Oglądając Życie Drzew widz staje się częścią narracji, zanurza się w nigdy wcześniej nie widzianym świecie drzew i dowiaduje się o ich największym znaczeniu dla naszego życia. Zaprzyjaźnione postacie z owadów, Dolores i Mike, z ich wyraźnie ludzkimi cechami są wzorami nie tylko dla dzieci.

 

Mobilne planetarium w przedszkolu może zamienić się w Oceanarium w przedszkolu, wystarczy że włączymy:

ZACZAROWANA RAFA - Kaluoka'Hina
Ogrom oceanów naszej planety zawiera niewyobrażalne tajemnice. Jedną z najcenniejszych jest Kaluoka'hina - Zaczarowana Rafa, której magia chroni ją przed odkryciem przez ludzi. Kolorowi mieszkańcy Kaluoka'hiny zawsze żyli w pokoju... aż do wybuchu wulkanu i spełniającej się przepowiedni. To jest czas na młodego Jake i jego paranoicznego kolesia Shorty, aby przywrócić magię Kaluoka'hina. Ich jedyna przewaga: starożytna legenda opowiadająca o dotknięciu księżyca. Ale jak ryba ma dotknąć księżyca? To tylko jedna z intrygujących zagadek, które Jake i Shorty muszą rozwiązać w swojej najbardziej ekscytującej przygodzie: misji ratowania ich ukochanej Rafy.

To tylko przykładowe filmy, które możemy zaproponować w przenośnym planetarium w przedszkolu. Pozostałe seanse przedstawimy będąc w Waszym przedszkolu z Planetarium Orbitek.

 

- Zadzwoń - 502 750 801 zapytaj o szczegóły

 

 

ORBITEK - Przenośne Planetarium w przedszkolu