Mobilne Planetarium w Szkole Podstawowej

Mobilne Planetarium Orbitek w Szkole Podstawowej to innowacyjne narzędzie edukacyjne, które w fascynujący sposób wprowadza uczniów w świat astronomii i kosmosu. Dzięki zaawansowanej technologii projekcji wyświetlania obrazu dookoła głowy, uczniowie mają możliwość odkrywania tajemnic kosmicznych bez wychodzenia z budynku szkoły. Korzystamy z największej w Polsce kopuły Mobilnego Planetarium Orbitek, która może pomieścić nawet 60 dzieci.
planetariumorbitek
planetariumorbitek
planetariumorbitek
planetariumorbitek

Mobilne planetarium to świetny sposób na kreatywne zajęcia

ORBITEK oferuje bogaty program edukacyjny, skonstruowany z myślą o różnych grupach wiekowych, który uwzględnia podstawy astronomii, układ słoneczny, ruch planet, galaktyki oraz wiele innych ciekawych zagadnień. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych edukatorów, którzy w sposób przystępny i angażujący przekazują wiedzę uczniom.

Możliwe seanse dopasowane do podstawy programowej

planetariumorbitek
planetariumorbitek

Klasy I-III: "Rakietą do Planet"

Seans dla klas młodszych jest pełny emocji i zabawy. Klaszczemy, żeby rakieta wystartowała, uczymy się piosenki o planetach, wspólnie odliczamy itp. Zwiedzając Układ Słoneczny poznamy nasze planety z bliska. Dowiemy się ile ich jest, jakie mają cechy charakterystyczne. Zaobserwujemy, że Księżyc krąży dookoła naszej Ziemi, a wszystkie Planety dookoła Słońca. Poznamy Znaki Zodiaku i zaobserwujemy wszystkie Gwiazdozbiory nieba północnego. Edukując świetnie się bawimy.
planetariumorbitek
planetariumorbitek

Klasy IV-V: "Kosmiczny Zegar"

Wszystko wokół się kręci i obraca. Nasza Ziemia dookoła własnej osi, Księżyce dokoła Planet a Planety dookoła Słońca… Kosmiczny Zegar tyka od miliardów lat. Wszystko jest od siebie zależne… Ponadto Zwiedzimy Planety Układu Słonecznego, Razem z Neilem Armstrongiem wylądujemy na Księżycu i dowiemy się co nieco o misji Apollo 11. Poznamy pojęcie Widnokrąg, rozpoznamy kierunki Świata i nauczymy się odnaleźć Północ „N” za pomocą gwiazdy Polarnej.

Tu pracujemy z aktualnym ustawieniem nieba w dniu zajęć nad szkołą (w planetarium w szkole uruchomimy niebo nad szkołą, czyli po wyjściu z Planetarium, każdy wieczorem będzie mógł odnaleźć na niebie nad swoim domem, to co zaobserwowaliśmy w trakcie zajęć).
planetariumorbitek
planetariumorbitek
planetariumorbitek
planetariumorbitek
planetariumorbitek

Klasy VI-VIII: "Miejsce Ziemi w Kosmosie - i co z tego wynika"

Poruszone zagadnienia:
– Powstanie Układu Słonecznego i jego planet, odwiedzimy je w kolejności od Słońca,
– Teoria Geocentryczna i Heliocentryczna,
– Ruch Wirowy Ziemi i następstwa,
– Ruch Obiegowy Ziemi i następstwa, w tym bardzo rozbudowane wytłumaczenie powstawania pór roku, łącznie nachyleniem ziemi pod kątem i Energią jaką słońce przekazuje w danym okresie itp.,
– Górowanie Słońca w różnych porach roku,
– Gwiazdozbiory nieba północnego. Odnajdziemy Wielką i Małą Niedźwiedzicę, Gwiazdę
Polarną i dowiemy się „do czego nam służy”, oraz wiele innych ciekawostek o gwiazdozbiorach w różnych porach roku.

Planetarium w szkole pozwala na ustawienie parametrów nieba na takie jakie obserwuje się nad swoim miastem, dzięki temu, to co zaobserwujemy w planetarium, to później sami możemy rozpoznać nad swoim domem. Część seansu jest w formie Filmu z lektorem, pozostała część prowadzona na żywo, z możliwością zadawania pytań, bądź objaśnienia zagadnień zaproponowanych przez Nauczyciela przyrody / geografii.
planetariumorbitek

Każdy seans podzielony jest na 2 części:

Film z lektorem

Nasze autorskie seanse oparte na podstawie programowej zrealizowane w profesjonalnym studio, by oglądając je stać się bohaterem w środku akcji.

Prezentacja na żywo

Po Filmie z lektorem uruchamiamy parametry nieba nad szkołą 
i prowadzimy zajęcia na żywo pokazując, co ciekawego możemy znaleźć wieczorem na niebie nad swoim domem – nawet jak nie mamy teleskopu.

Inne przykładowe seanse

planetariumorbitek
Historia Podboju Kosmosu

Od Sputnika po przez lądowanie na Księżycu do dzisiejszych stacji orbitalnych, fascynująca podróż przez osiągnięcia ludzkości, która inspiruje do marzeń o przyszłości kosmicznych odkryć.
Dowiedz się więcej
planetariumorbitek
Temat „Życie”

Najmłodsze dzieci : "Życie Drzew"
Starsi: "Początki Życia na Ziemi"
Najstarsi: "Selekcja Dobór Naturalny"
Dowiedz się więcej
planetariumorbitek
Oceanarium

Dzieci młodsze : "Zaczarowana Rafa"
Dzieci starsze: "Rafa i Głębia"
Dowiedz się więcej
planetariumorbitek
Dinozaury

Klasy I-IV - Dinozaury - Historia przetrwania
Klasy V-VIII - Zmierzch Dinozaurów 
Dowiedz się więcej
planetariumorbitek
To tylko przykładowe seanse na pierwszy nasz przyjazd z planetarium do szkoły. Pozostałe przekażemy na miejscu po zajęciach.
Posiadamy wiele różnych seansów z różnorodną tematyką, dlatego polecamy się co rok z innymi seansami.
planetariumorbitek
planetariumorbitek
planetariumorbitek
planetariumorbitek

Przygotowanie do seansu

Na umówiony termin przyjeżdżamy do Szkoły około godziny przed rozpoczęciem zajęć, żeby wnieść sprzęt, przygotować salę, ustalić kolejność grup itp. Rozkładamy projektory, dmuchamy kopułę i czekamy na pierwszą grupę.
Dla kopuły, potrzebna jest sala gimnastyczna lub duża aula o wymiarach co najmniej 7×10 metrów oraz wysoka na 4,5 metra.
planetariumorbitek
planetariumorbitek

Dlaczego mobilne planetarium to świetny pomysł dla szkół podstawowych?

planetariumorbitek
Kopuła dostosowana do placówki

Posiadamy największą w Polsce dmuchaną kopułę przenośnego Planetarium. Potrzebna jest więc sala gimnastyczna lub duża aula o wymiarach co najmniej 7x10 metrów oraz wysoka na 4,5 metra.
planetariumorbitek
Seanse są jak lekcje - trwają 45 minut

Zorganizowana grupa przychodzi po dzwonku na lekcję i wypuszczamy ją po dzwonku na przerwę. Każda minuta jest starannie zaplanowana, aby zapewnić niezapomniane wrażenia edukacyjne i inspirujące do dalszego poszukiwania wiedzy.
planetariumorbitek
Seanse dopasowane do podstawy programowej

Seanse w Przenośnym Planetarium Orbitek są starannie dostosowane do podstawy programowej. Zawierają treści i zagadnienia, które wspierają program nauczania, umożliwiając uczniom pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności zgodnie z wymaganiami edukacyjnymi.
planetariumorbitek
Kopuły w pełni klimatyzowane i ogrzewane

Kopuły w Mobilnym Planetarium Orbitek są w pełni klimatyzowane i ogrzewane, zapewniając uczniom komfortowe warunki podczas seansów. Dzięki temu mogą skupić się na nauce i odkrywaniu kosmicznych tajemnic, niezależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz.
planetariumorbitek
Autorskie seanse

Jako jedyni w Polsce oferujemy autorskie seanse, stworzone przez doświadczonych ekspertów. To unikalne doświadczenie, w którym treści, narracja i efekty wizualne są starannie opracowane, zapewniając niezapomniane i edukacyjne spotkanie z kosmosem i innymi tematami.
planetariumorbitek
Aktywne zajęcia

W Mobilnym Planetarium Orbitek uczestnicy nie tylko obserwują, ale także uczestniczą aktywnie w zajęciach. Poprzez interakcję, uczniowie angażują się w naukę, zdobywając wiedzę i rozwijając umiejętności analityczne oraz kreatywność.
planetariumorbitek
planetariumorbitek
planetariumorbitek

W naszych kopułach odkrywało świat już ponad 100 000 dzieci i dorosłych

planetariumorbitek

Poznaj opinię niektórych z nich

planetariumorbitek
Odtwórz wideo
planetariumorbitek
Odtwórz wideo
planetariumorbitek
Odtwórz wideo
A
Agnieszka Glinka 

Jesteśmy zafascynowani podróżą w Kosmos, jaką przedstawił nam Pan Andrzej. Cała społeczność naszej szkoły była pod wielkim wrażeniem. Profesjonalizm, przyjazne podejście do dzieci i młodzieży, fachowość i zarazem przystępność objaśnień to cechy, które reprezentuje sobą Pan Andrzej – prowadzący prezentacje dla nas. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, tym razem już z innymi programami, a wiem, że macie ich pełną paletę. Była to niezapomniana przygoda, za którą serdecznie dziękujemy i z uśmiechem pozdrawiamy znad morza.
Agnieszka z Rumi

E
Ewa Mitręga-Moskwa

Szczerze polecam! Rewelacyjny pomysł na zorganizowanie dzieciakom ciekawego spotkania czy warsztatów. Dzieciaki słuchały i oglądały z zapartym tchem, prosto (my mieliśmy mniejsze dzieciaki i zrozumiały przekazywane treści) i ciekawie przekazane informacje o planetach i tym co się dzieje w kosmosie. Dzieciaki były zachwycone tą kosmiczną podróżą, opiekunom również się podobało. Dzieci po zakończeniu seansu miały mnóstwo pytań, na które chętnie i cierpliwie odpowiadała pani Monika. Rewelacyjny kontakt odnośnie uzgadniania szczegółów, super podejście do klienta, w razie potrzeby doradzą. Tak więc serdecznie polecam!!!
P.S. Pani Monika – kobietka petarda! Ciepła, miła, z rewelacyjnym podejściem do dzieci. Żartowała z dzieciakami, opowiadała w bardzo ciekawy sposób, nie zbywała dzieci i ich pytań, starała się jak najszerzej opowiedzieć dane zagadnienie. Jednym słowem rozbroiła nasze dzieciaki. Pani Moniko jeszcze raz dziękujemy za niezwykłą podróż:)! Ekipa z OK Czudec:)

M
Marita Wilga

Dziś odwiedziło nas Mobilne Planetarium ORBITEK! Powiem tak: każdemu będziemy je polecać. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone zajęciami. Zachwytom nie było końca. Seans dostosowany do wieku dzieci. Pan prowadzący warsztaty bardzo miły i kontaktowy, chętnie odpowiadał na pytania naszych przedszkolaków.
Na pewno jeszcze nie raz spotkamy się w Mobilnym Planetarium! i każdemu z całego serca polecamy.
RZETELNA FIRMA!!!

M
Małgorzata Michalak
Rewelacja !
Fantastyczne przeżycie dla młodszych, a nawet starszych.
Miałyśmy możliwość przenieść się w czaso – przestrzeni ( kosmicznej, oczywiście).
Dziękujemy za tę przygodę.
Polecamy z całego serca !
M
Marta Trzewiczek

Zajęcia przygotowane profesjonalnie. Każda grupa wiekowa (klasy 1-8) miała warsztaty dostosowane i dopasowane do możliwości i zdolności. Wiedza podana w interesujący sposób. Prowadzący ma świetny kontakt z dziećmi. Polecam

Galeria

planetariumorbitek
planetariumorbitek

Działamy na terenie całej Polski

Mobilne planetarium Orbitek to kosmiczna przygoda, która jest dostępna dla wszystkich! Nasze planetarium przemierza całą Polskę, aby dotrzeć do jak największej liczby dzieci i młodzieży. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju edukacji kosmicznej w kraju i inspirować młode umysły do odkrywania tajemnic kosmosu.

Dzięki naszym autorskim seansom, dostosowanym do wieku i podstawy programowej placówki oświatowej, każde dziecko może doświadczyć fascynacji kosmosem i odkryć nieznane światy. Nasze zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, co pozwala dzieciom na aktywny udział w nauce i zapewnia, że nauka jest nie tylko ciekawa, ale i skuteczna.

Nie ma nic piękniejszego niż zobaczyć dziecko z olbrzymim zainteresowaniem oglądające niebo w mobilnym planetarium Orbitek. Wszystkie nasze pokazy są wspaniałym doświadczeniem, które zostawia w sercach dzieci i dorosłych pozytywne wrażenia i zachęca do dalszej edukacji kosmicznej.

planetariumorbitek
planetariumorbitek

Zapytaj o ofertę

Jesteśmy dostępni również pod telefonem

planetariumorbitek

Monika Masiul

Pon - Pt 9:00-17:00

Napisz do nas

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak duża jest potrzebna przestrzeń żeby rozłożyć kopułę przenośnego planetarium orbitek?
  Potrzebna jest sala o wymiarach 7x10m i wysokość 4,5m. Awaryjnie posiadamy również mniejszą kopułę 5x5m i wysokość 2,7m , jednak, jeśli tylko jest możliwość w szkole rozkładamy tą największą.
 • Ile dzieci mieści się do kopuły?
  To dużej kopuły mieści się nawet 60 dzieci klas 1-3 lub ok 50 dzieci klas 6-8.Do mniejsze kopuły mieścimy ok 25 dzieci.
 • Ile trwa seans?
  Nasze warsztaty są jak lekcje szkolne. Działamy z dzwonkami. Seans z reguły podzielony jest na 2 części, w formie filmu z lektorem i część prowadzona na żywo z ustawieniami nieba nad szkołą.
 • Ile kosztuje seans w planetarium?
  Cena jest zależna od ilości dzieci, odległości jaką musimy do Państwa pokonać, ilości seansów itp. Jednak zawsze staramy się tak poukładać logistycznie, by koszt nie był większy niż 20 zł od ucznia.
planetariumorbitek
Scroll to Top

Dinozaury

Klasy I-IV „Dinozaury – Historia przetrwania”
Jak prawie wszystkie dzieci, Celeste jest zafascynowana dinozaurami. Przygotowuje prezentację o ich wyginięciu, kiedy Księżyc, bardzo mądry i magiczny bohater, zadaje kuszące pytanie: „Co byś powiedziała, gdybym zdradził ci, że wciąż mamy dinozaury wśród nas?” Celeste dołączy do Księżyca w niezwykłej podróży przez czas. Ta ekscytująca przygoda pokaże im Ziemię, jaką była w bardzo, bardzo odległej przeszłości. Zobaczą fascynujące przemiany, jakie zwierzęta przechodziły przez miliony lat, tworząc gigantyczne stworzenia, opancerzone bestie i superdrapieżniki, aż do dnia, kiedy kataklizm spowodował masowe wymieranie na Ziemi. Ale to nie koniec. Celeste odkryje tajemnicę ich przetrwania. „Dinozaury – Historia Przetrwania” to animowany film dla całej rodziny, oparty na rzetelnych badaniach naukowych, który pozwala dzieciom zrozumieć niektóre z tajemnic ewolucji życia
Klasy V-VIII „Zmierzch Dinozaurów”
„Zmierzch Dinozaurów” to zapierająca dech w piersiach podróż w czasie do epoki dinozaurów. Przenieś się w przeszłość, by odkryć Ziemię pełną pterozaurów i przodków współczesnych ptaków – pierzastych dinozaurów! Lucy i jej ojciec podróżują przez trias, jurę i kredę, szybując z Quetzalcoatlus, uciekając przed raptorami i podążając za Argentynozaurem w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o początki lotu. Kiedy czas dobiega końca, doświadczają na własnej skórze katastrofalnego „ostatniego dnia” dinozaurów. Połączenie dynamicznej akcji z olśniewającymi widokami w pełnej kopule sprawia, że jest to najbardziej kinetyczny film planetarium, jaki kiedykolwiek powstał. „Zmierzch Dinozaurów” to cudowna mieszanka paleontologii, geologii i astronomii. Głównym tematem jest podróż w czasie, eksploracja początków lotu z innowacyjnymi rekonstrukcjami kluczowych pterozaurów, dinozaurów nielotnych i ptaków w kontekście ewoluującej Ziemi. Prawdziwą siłą filmu jest integracja fascynujących faktów z różnych dziedzin, które ostatecznie prowadzą do refleksji nad ewolucją, wymieraniem i naszym miejscem we wszechświecie. To najlepsza lekcja historii naturalnej!

Michał Witos

Założyciel firmy Orbitek

Pasjonat nauki, kreatywny inżynier i nauczyciel, oddany edukacji dzieci. Fascynuje go kosmos i chce dzielić się tą pasją. Zaangażowany społecznie, dąży do rozbudzenia zainteresowania naukami przyrodniczymi poprzez innowacyjne, interaktywne doświadczenia edukacyjne. Organizator, dbający o każdy aspekt, który zapewni dzieciom inspirującą podróż 
po kosmosie i nie tylko…

Życie Drzew

W filmie animowanym „Życie Drzew” widzowie zostają zabrani w niesamowitą podróż do fascynującego świata drzew, którą prowadzą biedronka o imieniu „Dolores” i dziwaczny świetlik „Mike”. To wyjątkowe doświadczenie pozwala zobaczyć świat z perspektywy owadów i odkryć wspaniałą magię mikrokosmosu. Podczas seansu Dolores i Mike opowiadają o przyrodzie dookoła nich, dzieląc się z widzami fascynującymi sekretami natury. Przy okazji bawią się i rozbawiają, tworząc jednocześnie edukacyjne doświadczenie, które wciąga i zachwyca. Zabawne i ciekawe opowieści o tym, jak rośliny pobierają pokarm ze słońca, jak rosną i jak woda dociera z korzeni na szczyt korony, pokazują, jakie ogromne znaczenie dla życia na Ziemi mają drzewa i cała przyroda. Film „Życie Drzew” jest nie tylko atrakcyjny i wciągający, ale także edukacyjny i pouczający. Kombinacja tych cech tworzy niepowtarzalny efekt uczenia się, który pozwala na pełne zanurzenie się w nigdy wcześniej nie widzianym świecie drzew i owadów. Widzowie stają się częścią tej niesamowitej narracji, a postaci Dolores i Mike, z ich ludzkimi cechami, stanowią wzory dla wszystkich – nie tylko dla dzieci. To emocjonujące i niezapomniane doświadczenie, które na długo zostanie w pamięci i nauczy, jak wiele wartości dla naszej planety ma świat przyrody.

Zaczarowana rafa

Kaluoka’hina – Zaczarowana Rafa to miejsce, gdzie natura ukrywa swoje największe sekrety. Pełna kolorowych mieszkańców, wody 
i pięknych koralowców, rafa ta skrywa niesamowite tajemnice, których nie można odkryć bez specjalnych mocy. Jednak, kiedy wybucha wulkan i przepowiednia się spełnia, tylko dwóch młodych przyjaciół – Jake i Shorty, może uratować ten wspaniały świat przed zagładą. Ich misja jest niezwykle trudna, ale z nieposkromioną determinacją, Jake i Shorty podejmują wyzwanie, aby przywrócić magię Kaluoka’hiny. Niestandardowe podejście do rozwiązywania zagadek sprawia, że film jest pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji 
i zaskakujących rozwiązań. Odkrywanie, jak ryba może dotknąć księżyca, jest tylko jednym z wielu zadań, jakie muszą rozwiązać, aby osiągnąć swój cel. Podczas ich niezwykłej przygody, Jake i Shorty nie tylko odnajdują odpowiedzi na liczne pytania, ale również zyskują odwagę, by stawić czoła swoim największym lękom i pokonać przeciwności losu. Kaluoka’hina to świat, który przyciąga swoją tajemniczością 
i pięknem, a film pozwala nam na chwilę zanurzyć się w nim i odkryć jego ukryte tajemnice. To opowieść o przyjaźni, odwadze i o tym, jak niewielkie decyzje mogą mieć wpływ na cały świat.

Historia podboju kosmosu

Podczas seansu w Mobilnym Planetarium Orbitek uczniowie przenoszą się w czasie, by odkryć fascynującą historię podboju kosmosu. Zaczynając od ikonicznego startu radzieckiego satelity Sputnik, przechodzą przez kolejne kamienie milowe, takie jak pierwszy lot człowieka w kosmos, wyprawy Apollo i lądowanie na Księżycu. Poprzez doznania trójwymiarowe i dźwiękowe efekty, uczniowie są świadkami trudności i sukcesów, które towarzyszyły poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: „Czy człowiek może podbić kosmos?”. Odkrywają również rolę różnych krajów, naukowców i astronautów, którzy odważnie dążyli do zdobycia nowych granic. Ten seans inspiruje młodych ludzi do marzeń o eksploracji kosmosu i rozwijania swoich talentów naukowych. Przenosi ich w świat niezwykłych możliwości i daje im perspektywę na przyszłość, gdzie podróże międzygwiezdne i odkrywanie nieznanych planet mogą stać się rzeczywistością. To spotkanie z historią i wizją przyszłości, które zostaje w ich sercach na długo.

Temat„Życie”

„Życie drzew”

W filmie animowanym „Życie Drzew” widzowie zostają zabrani w niesamowitą podróż do fascynującego świata drzew, którą prowadzą biedronka o imieniu „Dolores” i dziwaczny świetlik „Mike”. To wyjątkowe doświadczenie pozwala zobaczyć świat z perspektywy owadów i odkryć wspaniałą magię mikrokosmosu. Podczas seansu Dolores i Mike opowiadają o przyrodzie dookoła nich, dzieląc się z widzami fascynującymi sekretami natury. Przy okazji bawią się i rozbawiają, tworząc jednocześnie edukacyjne doświadczenie, które wciąga i zachwyca. Zabawne i ciekawe opowieści o tym, jak rośliny pobierają pokarm ze słońca, jak rosną i jak woda dociera z korzeni na szczyt korony, pokazują, jakie ogromne znaczenie dla życia na Ziemi mają drzewa i cała przyroda. Film „Życie Drzew” jest nie tylko atrakcyjny i wciągający, ale także edukacyjny i pouczający. Kombinacja tych cech tworzy niepowtarzalny efekt uczenia się, który pozwala na pełne zanurzenie się w nigdy wcześniej nie widzianym świecie drzew i owadów. Widzowie stają się częścią tej niesamowitej narracji, a postaci Dolores i Mike, z ich ludzkimi cechami, stanowią wzory dla wszystkich – nie tylko dla dzieci. To emocjonujące i niezapomniane doświadczenie, które na długo zostanie w pamięci i nauczy, jak wiele wartości dla naszej planety ma świat przyrody.
„Początki życia”

Podczas seansu „Początki życia” w Mobilnym Planetarium Orbitek uczniowie przenoszą się w odległe czasy, aby zgłębić tajemnice narodzin życia na Ziemi. Przez wizualizacje trójwymiarowe i dźwiękowe efekty, uczniowie śledzą fascynującą podróż od momentu powstania pierwszych komórek do złożonych form życia. Opowieść o ewolucji życia na naszej planecie odsłania przed nimi niezwykłe adaptacje, procesy reprodukcyjne i ewolucyjne rewolucje, które umożliwiły powstanie różnorodnych form życia. Rozważania na temat warunków sprzyjających życiu i odkrywanie rozmaitych ekosystemów prowadzą uczniów ku zrozumieniu niesamowitej skomplikowania i harmonii życia na Ziemi. Ten seans inspiruje uczniów do doceniania piękna i delikatności życia oraz do podejmowania działań na rzecz ochrony naszej planety. Uświadamia im, jaką cenną i unikalną szansą jest obecność życia na Ziemi oraz jak ważne jest dbanie o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń.

Oceanarium

„Zaczarowana Rafa”

Kaluoka’hina – Zaczarowana Rafa to miejsce, gdzie natura ukrywa swoje największe sekrety. Pełna kolorowych mieszkańców, wody i pięknych koralowców, rafa ta skrywa niesamowite tajemnice, których nie można odkryć bez specjalnych mocy. Jednak, kiedy wybucha wulkan i przepowiednia się spełnia, tylko dwóch młodych przyjaciół – Jake i Shorty, może uratować ten wspaniały świat przed zagładą. Ich misja jest niezwykle trudna, ale z nieposkromioną determinacją, Jake i Shorty podejmują wyzwanie, aby przywrócić magię Kaluoka’hiny. Niestandardowe podejście do rozwiązywania zagadek sprawia, że film jest pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań. Odkrywanie, jak ryba może dotknąć księżyca, jest tylko jednym z wielu zadań, jakie muszą rozwiązać, aby osiągnąć swój cel. Podczas ich niezwykłej przygody, Jake i Shorty nie tylko odnajdują odpowiedzi na liczne pytania, ale również zyskują odwagę, by stawić czoła swoim największym lękom i pokonać przeciwności losu. Kaluoka’hina to świat, który przyciąga swoją tajemniczością i pięknem, a film pozwala nam na chwilę zanurzyć się w nim i odkryć jego ukryte tajemnice. To opowieść o przyjaźni, odwadze i o tym, jak niewielkie decyzje mogą mieć wpływ na cały świat.
„Rafa i Głębia”

Podczas seansu „Rafa i Głębia” w Mobilnym Planetarium Orbitek uczniowie przenoszą się pod powierzchnię oceanu, gdzie odkrywają fascynujący świat raf koralowych i tajemniczych głębin. Poprzez wizualizacje trójwymiarowe, dźwiękowe efekty i narrację ekspertów, uczniowie są uczestnikami niezwykłej podróży. Odkrywają różnorodność kolorowych ryb, krążących żółwi morskich i majestatycznych rekinów. Dotykają piękna i delikatności ekosystemu raf, ale również stają się świadkami jego zagrożeń, takich jak zmiany klimatu 
i zanieczyszczenia. Seans „Rafa i Głębia” inspiruje uczniów do ochrony środowiska morskiego i podejmowania działań na rzecz zachowania raf koralowych. Przenosi ich w magiczny świat oceanu, gdzie piękno przyrody splata się z potrzebą dbałości o naszą planetę.

Jesteśmy zespołem mobilnego planetarium Orbitek, a kosmos, oceany i otaczająca Nas przyroda to nasza pasja, nasza fascynacja i nasze życie!

Ekipa Orbitek jest pełna innowacji i energii, a praca z dziećmi to dla nas nie tylko wyzwanie, ale także prawdziwa przyjemność. Jesteśmy doświadczonymi edukatorami , którzy z przyjemnością wprowadzą Was w meandry kosmosu , przyrody i otaczającego nas świata mórz i oceanów. Bez względu na to, czy odwiedzamy przedszkola czy szkoły, zawsze oferujemy coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Nasze warsztaty to niecodzienne lekcje – to prawdziwe i wręcz namacalne dla uczestników doświadczenie, które w pełni angażuje uczniów, nauczycieli oraz na długo zostaje w ich pamięci. Nasza zgrana ekipa wraz z doświadczonymi pedagogami oraz w oparciu o podstawę programową pracuje nad scenariuszami zajęć dostosowanych do odpowiedniej grupy wiekowej. Nasze warsztaty określane są mianem od Przedszkola do Opola, by jeszcze lepiej zaspokoić ciekawość i zainteresowania naszych odkrywców i uczestników.

Czekamy na każdego, kto chce razem z nami odkrywać , uczyć się w innowacyjnej i nowoczesnej formie oraz zanurzyć się w otaczającym nas świecie i w jego nieskończonej piękności!

Ewelina

Edukator

Ewelina to oddana pracy z dziećmi pedagog i psycholog, która wykorzystuje mobilne planetarium Orbitek do fascynujących lekcji. Jej zaangażowanie i pasja sprawiają, że jest wspaniałą nauczycielką. Dzieci podziwiają kosmos, zadają pytania i uczestniczą w interaktywnych dyskusjach. Ewelina buduje wiedzę i zainteresowanie nauką poprzez doświadczanie i zabawę. Inspiruje dzieci, rozwijając ich pewność siebie, kreatywność i umiejętności poznawcze. Wszystkie te cechy sprawiają, że Ewelina jest wspaniałą edukatorką i inspiracją dla dzieci, które mają okazję uczyć się od niej. Jej pasja, wiedza i wykorzystanie innowacyjnych narzędzi edukacyjnych, takich jak mobilne planetarium Orbitek, sprawiają, że dzieci czują się zainspirowane, ciekawe i gotowe do odkrywania nieznanych obszarów nauki.

Dinozaury – Historia przetrwania

Jak prawie wszystkie dzieci, Celeste jest zafascynowana dinozaurami. Przygotowuje prezentację o ich wyginięciu, kiedy Księżyc, bardzo mądry i magiczny bohater, zadaje kuszące pytanie: „Co byś powiedziała, gdybym zdradził ci, że wciąż mamy dinozaury wśród nas?” Celeste dołączy do Księżyca w niezwykłej podróży przez czas. Ta ekscytująca przygoda pokaże im Ziemię, jaką była w bardzo, bardzo odległej przeszłości. Zobaczą fascynujące przemiany, jakie zwierzęta przechodziły przez miliony lat, tworząc gigantyczne stworzenia, opancerzone bestie i superdrapieżniki, aż do dnia, kiedy kataklizm spowodował masowe wymieranie na Ziemi. Ale to nie koniec. Celeste odkryje tajemnicę ich przetrwania. „Dinozaury – Historia Przetrwania” to animowany film dla całej rodziny, oparty na rzetelnych badaniach naukowych, który pozwala dzieciom zrozumieć niektóre z tajemnic ewolucji życia. Po seansie spotykacie „żywego” Dinozaura Tosię, którą dzieci mogą pogłaskać

Monika

Edukator

Jako pedagog, Monika doskonale rozumie, że dzieci najlepiej uczą się poprzez doświadczanie i zabawę. Dlatego wykorzystuje planetarium Orbitek jako narzędzie do tworzenia interaktywnych lekcji, które angażują zmysły i pobudzają ciekawość dzieci. Dzieci mają okazję nie tylko podziwiać kosmiczne pejzaże, ale także zadawać pytania, uczestniczyć w dyskusjach i wspólnie odkrywać tajemnice wszechświata. Jednym z najważniejszych aspektów pracy Moniki jako edukatorki jest jej oddanie i zaangażowanie w rozwój każdego dziecka. Ona nie tylko uczy dzieci, ale również stara się budować ich pewność siebie, kreatywność i umiejętność myślenia logicznego. Przez swoje ciepło, troskę i empatię, Monika tworzy atmosferę sprzyjającą rozwojowi i zdobywaniu nowych umiejętności.

Agnieszka

Edukator

Agnieszka to sumienna i zorganizowana edukatorka, która doskonale radzi sobie w rozwiązywaniu problemów. Jej warsztaty w mobilnym planetarium Orbitek są doskonale przygotowane pod względem merytorycznym i dostosowane do wieku dzieci przedszkolnych. Agnieszka potrafi stworzyć atmosferę, w której dzieci świetnie się bawią, jednocześnie ucząc się. Jej zaangażowanie i umiejętność znalezienia kreatywnych rozwiązań sprawiają, że dzieci mają niezapomniane doświadczenia edukacyjne, które są zarówno pouczające, jak i wspaniałą zabawą.

Andrzej

Edukator

Andrzej to oddany pracy z dziećmi edukator, który wykorzystuje mobilne planetarium Orbitek do rozbudzania pasji dzieci o kosmosie i naukach przyrodniczych. Jego entuzjazm i wiedza sprawiają, że dzieci czują się zainspirowane i ciekawe świata kosmicznego. Andrzej tworzy interaktywne lekcje, w których dzieci mogą eksplorować tajemnice kosmosu, odkrywać planety i gwiazdy oraz zadawać pytania. Jego oddanie wzbudza zainteresowanie nauką i rozwija umiejętności poznawcze dzieci. Andrzej jest inspirujący, wpaja dzieciom miłość do kosmosu i przyrody, dając im możliwość odkrywania nowych horyzontów naukowych.

Monika

Biuro

Monika to specjalistka od spraw niemożliwych, którą można usłyszeć przez telefon dzwoniąc do mobilnego planetarium Orbitek. Zawsze gotowa pomóc, Monika udzieli najlepszych porad i podpowie optymalne rozwiązania dla placówki oświatowej, która chce umówić termin na warsztaty Orbitka do szkoły lub przedszkola. Jej profesjonalizm i wiedza sprawiają, że każda rozmowa z nią to pewność, że warsztaty będą doskonale zorganizowane i dostosowane do potrzeb danej placówki.

Maciej

Edukator

Maciej to doświadczony specjalista w pracy z dziećmi, wspaniały koordynator zajęć, który wykorzystuje mobilne planetarium Orbitek. Jego umiejętności organizacyjne i zaangażowanie sprawiają, że jest doskonałym liderem. Maciej tworzy programy edukacyjne, które angażują dzieci w fascynujące podróże po kosmosie. Jego profesjonalizm i wiedza przekładają się na inspirujące lekcje, w których dzieci mogą odkrywać tajemnice wszechświata. Maciej rozwija ciekawość i kreatywność dzieci, dając im możliwość zgłębiania nauk przyrodniczych. Jego praca jako koordynatora i wykorzystanie mobilnego planetarium Orbitek przyczyniają się do wyjątkowych doświadczeń edukacyjnych dla dzieci.

Justyna

Edukator

Justyna to wyjątkowa edukatorka, która prowadzi warsztaty z Mobilnym Planetarium Orbitek w przedszkolach. Jej stanowczość idzie w parze z niezwykłą pogodnością i miłością do dzieci. Doskonale współpracuje z wychowawcami grup, co sprawia, że zajęcia są nie tylko edukacyjne, ale także niezwykle zabawne dla przedszkolaków. Dzięki jej zaangażowaniu i umiejętnościom, dzieci odkrywają tajemnice kosmosu w sposób fascynujący i pełen przygód.

Tomek

Edukator

Rakietą do Planet

Podczas seansu dzieci będą mogły zobaczyć, jak Ziemia wygląda z kosmosu, oraz zobaczyć księżyc krążący wokół naszej planety. Będziemy także mogli zobaczyć każdą planetę Układu Słonecznego i nauczyć się kilku ciekawych faktów o każdej z nich. To niesamowite doświadczenie pozwoli dzieciom poczuć się jak prawdziwi kosmiczni podróżnicy i odkryć wiele tajemnic kosmosu. Na zakończenie zobaczymy pięknie kolorowe gwiazdozbiory, a wśród nich rozpoznamy Znaki Zodiaku. Dzieci będą mogły podziwiać wspaniałe widoki, a jednocześnie nauczą się wiele interesujących rzeczy. Nie tylko oglądamy seans, ale aktywnie w nim uczestniczymy:
 • klaszczemy by odpalić rakietę
 • uczymy się piosenki o planetach,
 • wspólnie odliczamy itp.
To będzie wspaniała i niezapomniana przygoda, która na pewno zachwyci dzieci i pozwoli im na odkrycie fascynującego świata kosmosu.